Bırakın kıyafetleriniz konuşsun!

Guitar Tekstil, Türkiye’ye ve dünyanın 4 kıtasına aynı anda hitap edebilen; şıklığı ve kaliteyi kendi tarzıyla ve güncel trendlerle birleştiren koleksiyonlarla müşterilerine sunuyor.

Firmanın en önemli özelliği, kaliteden ödün vermemesi. Kusursuz kalıplardan oluşan ürünlerinde kullanılan kumaşlar; hem İtalya, Fransa gibi ülkelerin dünyaca meşhur kumaş firmalarından ithal ediliyor hem de Türkiye’nin elit üreticilerinden tedarik ediliyor. Bu tarz kaliteli kumaşlara yakışan aksesuarlar, özenle seçilip swarovski taşlar ve nakışlar kullanılarak tamamlanıyor. Tüm ürünler, swarovski taşlı ve sertifikalıdır.

Guitar Tekstil’in hedef kitlesi, tüm yaş ve beden gruplarındaki kadınları içeriyor. Bedenler; pantolonlarda 26-46, üst gruplarda ve tüm dış giysilerde 36-52 beden aralığında olduğu için çok geniş bir tüketici kitlesine hitap ediyor. İlk yıllarda pantolon ağırlıklı olan ürünlerde çeşitliliği artırmak suretiyle, total look tabir edilen, bir kadının tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek koleksiyonlar hazırlanmaya başlanmış.

Bu gelişme, müşterilerin de dikkatini çekti ve son yıllarda Guitar markalı mağaza sayısında ciddi bir artışa neden oldu. Markanın daha geniş kitleler tarafından tanınmasına olumlu katkı sağladı. Genç ve fit kadınların yanı sıra, orta yaş ve kilolu kadınlar da guitar markasını tercih ediyor. Bunun nedeni, daha genç ve daha fit görünüm sağlayan kalıp ve şık tasarımlarından kaynaklanıyor.

2000 yılından bu yana süren çalışmalarda markanın asıl hedefinin feminen, gösterişli, lüks ve sofistike stili ile bir dünya markası oluşturmak olduğu anlaşılıyor.